W dniach 21-23 kwietnia 2013 r. Monika Lempart, Piotr Malik oraz Magdalena Miłkowska – członkowie Koła Naukowego Młodych Logistyków „JUST IN TIME”, uczestniczyli w V Edycji Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Student Maritime Conference 2013 w Gdyni. Organizatorem Konferencji było Koło Naukowe Transportu i Logistyki TRANSLOG działające przy Katedrze Logistyki Morskiej na Wydziale Przedsiębiorczości i Towaroznawstwa Akademii Morskiej w Gdyni.

            W ramach Konferencji został zorganizowany konkurs na najlepszy referat. W tym roku tematem przewodnim były „Innowacje w infrastrukturze logistycznej”. Konkurs miał na celu pogłębianie i propagowanie wiedzy z zakresu logistyki i transportu morskiego wśród studentów. Ponadto miał inspirować młodzież akademicką do aktywności twórczej oraz samodzielnej pracy w pozyskiwaniu niezbędnych informacji.

Spośród 140 studentów biorących udział w Konferencji, a zarazem reprezentujących 24 koła naukowe z uczelni z całej Polski, członkowie KNML „JUST IN TIME” znaleźli się w finałowej „ósemce” przygotowując referat pt. „Pacjent z kodem kreskowym – innowacyjne zastosowanie automatycznej identyfikacji”, który zyskał uznanie komisji konkursowej. Tak więc do II etapu konkursu zakwalifikowały się zespoły z następujących uczelni: Uniwersytet Łódzki, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. A. Silesiusa w Wałbrzychu, Politechnika Krakowska, Politechnika Śląska, Politechnika Poznańska, Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu, Politechnika Wrocławska, Akademia Obrony Narodowej w Warszawie.

21 kwietnia o godzinie 9:30 w budynku Wydziału Nawigacyjnego Akademii Morskiej nastąpiło oficjalne rozpoczęcie konferencji. Zebranych gości przywitali: Wiceprezydent Gdyni pan Michał Guć, Prodziekan Wydziału Przedsiębiorczości i Towaroznawstwa pan dr Tomasz Owczarek oraz przedstawiciel Katedry Logistyki Morskiej pan dr Sławomir Droździecki. Po niezwykle interesującej części merytorycznej Konferencji – prezentacjach studentów, sponsorów oraz samorządowców, przyszedł czas na zapoznanie się z otoczeniem bardzo pięknie położonej nad samym brzegiem Bałtyku Akademii Morskiej. Mianowicie została zorganizowana wycieczka po porcie Gdynia, statkiem „Dragon”, podczas której mieliśmy okazję posłuchać o historii portu oraz zobaczyć wszystkie terminale. O godzinie 19:30 wszyscy uczestnicy Konferencji stawili się na terminalu promowym Stena Line, aby wejść na długo wyczekiwany prom i rozpocząć rejs w stronę Szwecji. Po ulokowaniu się w kajutach zobaczyliśmy po raz kolejny gdyński port. Pierwszy dzień zakończył się imprezą integracyjną na jednym z pokładów promu. Drugi dzień został przeznaczony na zwiedzanie i poznanie kultury Karlskrony – partnerskiego miasta Gdyni. 23 kwietnia nastąpiło zakończenie Konferencji oraz zejście na ląd w Gdyni.

Share →